Resekcja korzenia zęba, nie są niepokojącym schorzeniem w stomatologii. Więc jeśli słyszycie o resekcji zęba nie martwcie się na zapas. Resekcja zęba to resekcja wierzchołka korzenia zęba, zabieg polega na usunięciu wierzchołka korzenia, potem następuje wypełnienie materiałem stomatologicznym luki w zębie, który był poddany zabiegowi.

Dokładny opis zabiegu:
Resekcja korzenia zaczyna się od znieczulenia miejscowego pacjenta, potem dentysta przystępuje do rozcinania błony śluzowej, z okienka kostnego zęba wycina się cześć korzenia zęba, które jest objęte stanem infekcji. Potem uszczelniany jest kanał, a błona zaszywana jest szwami.
Gdy zabieg wykonywany jest pod znieczuleniem nie trzeba martwić się o ból spowodowany zabiegiem. Jednak kilka dni po zabiegu pacjenci skarżyć się mogą na ból zęba i obrzęki w miejscu, gdzie wykonywany był zabieg.
Warto zrobić sobie dwa razy dziennie okłady z lodu i zażyć tabletkę przeciwbólową, po kilku dniach ból powinien minąć.
Gdy podczas zabiegu stomatologicznego, wszystko wyjdzie dobrze, to po kilku dniach rana się goi i nie ma śladu po zabiegu. A o pełnym sukcesie w resekcji korzenia, można mówić, gdy korzeń na nowo się odbuduje i nie będzie pooddawany żadnym infekcjom w jamie ustnej.